Hea une ja immuunsüsteemi seos

Jaga

Uni on oluline. Immuunsüsteem on oluline. Nende kahe toimimine on omavahel tugevalt seotud. Unel või selle puudumisel on mõju nii meie füüsilisele, vaimsele kui ka emotsionaalsele tervisele. Kui immuunsüsteemi saame haiguste ennetamiseks turgutada SambuPro’ga ja haiguste perioodil toetada SambuStopiga, siis vaatame ikkagi lähemalt, kuidas mõjutab uni immuunsüsteemi ehk MIKS on uni meie heaolu jaoks nii oluline.

MIS TOIMUB, KUI ME MAGAME?

Nagu öeldud, siis piisav uni on immuunsüsteemi parimaks toimimiseks hädavajalik. Magades langeb veres hapnikutase, mis võimaldab immuunsüsteemil vabalt oma tööd teha tuvastades likvideerimist vajavad vöörkehad. Sellel ajal muutub hingamine ja ka lihaste aktiivsus aeglasemaks, mis annab immuunsüsteemile vajaliku energiaspurdi põletike vastu võitlemiseks. Samal ajal suureneb kehas ka melatoniini tase, mis on võimas antioksüdant ning aitab kaasa põletike vähendamisele ning kaitseb erinevate haiguste eest, pärssides oksüdatiivset stressi rakkudes.

Kuidas on seotud põletikud ja uni? Sügav uni aitab reguleerida põletikke. Magades toimub meis justkui mingi lähtestamine – melatoniin aitab vähendada põletikku ning keha pühib minema jääkained, kogunenud kemikaalid ning kõik muu üleliigse.

Uni võimaldab meie kehal keskenduda paranemisele ja taastumisele, ilma et see häiriks ärkveloleku ajal jõudlust. Täiendades oma energiavarusid iga päev kvaliteetse taastava unega, suudab meie keha säilitada kogu päeva jooksul tugeva immuunvastuse infektsioonide või muude haiguste vastu, jätkates samal ajal füüsiliste ülesannete täitmist parema võimekusega.

KUIDAS UNETUS VÕIB SIND HAIGEKS TEHA?

Uni aitab reguleerida organismis hormoone, mis mängivad olulist rolli optimaalse immunoloogilise funktsioneerimise säilitamisel. Nende hormoonide hulka kuuluvad kortisool ja tsütokiinid, mis aitavad kontrollida selliste haigustega seotud põletikku nagu astma ja allergiad. Kortisooli tase tõuseb, kui inimesed on stressis või unepuuduses, mis põhjustab kehas põletiku suurenemist, millel võib aja jooksul olla negatiivne mõju immuunsüsteemi toimimisele.

Northwestern Medicine’i uuring näitas, et juba peale nelja päeva viite unetundi vähenes valgete vereliblede tootmine märkimisväärselt võrreldes nendega, kes said seitse tundi und, mis viitab seosele ebapiisava une ja nõrgenenud immuunfunktsiooni vahel.

Kas parem uni = parem immuunsus? Uuringud on näidanud, et kvaliteetne uni võib suurendada keha võimet toota antikehi, mis aitavad tõrjuda nakkusi, rünnates viiruseid ja baktereid enne kui need tõsiselt kahju teevad. Lisaks suurendab kosutav uni keha võimet toota tsütokiine, mis aitavad võidelda nii infektsioonide kui ka haigusi põhjustavate patogeenidega üldiselt. Näib, et sügav REM-uni on oluline tegur meie keha üldise immuunsuse tõstmisel ning aitab meil kiiremini taastuda, kui haigestume viiruste või bakterite tõttu.

Mida soovitab ElBerry? Kui viirused ja haigused igalt poolt ründavad, siis pööra kindlasti oma tervisele suuremat tähelepanu. Puhka piisavalt, naudi kosutavat und ja toeta oma immuunsüsteemi kindlasti viiruste ennetamiseks ka SambuProga. Kui aga juba kurk on kähe, nina tilgub ja kraadiklaas näitab palaviku märke, siis haara SambuStop. Ja ära unusta, et hea uni mängib tugeva immuunsüsteemi juures väga olulist rolli.

PS! Nüüd leiad meie SambuStopi ka Südameapteegi e-poest ja valitud apteekidest üle Eesti!