Kevadsuvised tervisenõuanded

Jaga

Mai lõpp ja suve algus võib üllatuslikult olla samuti aeg, mil inimesed on vastuvõtlikud hingamisteede infektsioonidele, näiteks gripile ja nohule. Kuna ilmad muutuvad soojemaks, veedame palju rohkem aega väljas ning oleme seeläbi rohkem kontaktis inimestega, kes võivad olla haigestunud. Nii suurenebki soojal ajal, kui külmetused, nohud-kõhad oleme justkui külma ja niiskesse talve jätnud, haigestumise risk. Seetõttu ongi oluline järgida hügieenireegleid nagu kätepesu, köhimise ja aevastamise korral suu katmine ning rahvarohkete kohtade vältimine, kui oled haige või tunned end halvasti.

Praegu võivad levida teatud tüüpi hingamisteede viirused, näiteks rinoviirused, mille sümptomid on sarnased nohu ja gripiga, kuid tavaliselt kergemad. Siiski võivad mõned inimesed, eriti need, kellel on nõrk immuunsüsteem või kroonilised terviseprobleemid, olla vastuvõtlikumad haiguse tõsisematele vormidele.

Praegu on tervise seisukohast ElBerry arvates oluline pöörata tähelepanu ka mitmele muule aspektile:

– Allergiatele: praegune periood toob kaasa suure hulga õietolmu ja muid allergeene, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone nagu nohu, aevastamine, sügelemine ja silmade punetus. Kui olete allergiline, siis peaksite endale rohkem tähelepanu pöörama ja võtma kasutusele ettevaatusabinõud, nagu ravimite kasutamine ja kokkupuute vähendamine allergeenidega.

– Kätepesule: ka praegu on haigestumine hingamisteede infektsioonidesse sage ja kätepesu on üks lihtsamaid viise, kuidas nakkusi vältida. Peske käsi sageli seebiga ja vältige kätega näo puudutamist, eriti enne söömist.

– Tervislikule toitumisele: Praegu on suurepärane aeg alustada tervisliku toitumisega, süües rohkem värskeid puu- ja köögivilju, täisteratooteid ning vähendades suhkrurikka ja töödeldud toidu tarbimist. Veel jõuad aianurka värsket salatit või mõne kurgi-tomatitaime kasvama panna. Oma kasvatatud maitseb alati paremini ja on tervislikum. 

– Liikumisele: Ilmad muutuvad üha soojemaks ja päevad pikemaks, mis võib olla suurepärane motivatsioon füüsilise aktiivsuse suurendamiseks. Regulaarne treenimine võib aidata tugevdada südant ja lihaseid ning parandada üldist tervist. PS! Päikese käes D-vitamiiniga end laadides ära unusta nahka kaitsta!

– Vaimse tervisele: Kevad ja suvi on aeg, mis võib olla ka stressirohke, seetõttu on oluline pöörata tähelepanu ka vaimsele tervisele. Leidke aega lõõgastumiseks ja enda eest hoolitsemisele: mediteeri, tee joogat või jaluta looduses. Sama oluline on ka head suhted lähedastega ning kui tunned end ärevana või pea on täis muremõtteid, siis räägi kellegagi. Jagatud mure on pool muret.

Kui oled nendele viiele punktile tähelepanu pööranud, aga Eestimaa muutlik ilm või ringi hiilivad haigused on siiski jõudnud Sulle liiga teha, siis haara SambuStop, et haigusele pidurit tõmmata! See on ideaalne siis, kui oled juba haigestunud ning see sobib ka lastele alates viiendast eluaastast. SambuProd soovitame aga ennetamiseks, et oma immuunsüsteemi ikka tugevana hoida!