LOODUSE TERVENDAV VÄGI!

Jaga

Kindlasti on pea kõigil olnud selline vanaema või vanaisa, kes teadis loodusest ja selle saladustest müstiliselt palju. Teadis iga linnu nime, kes puudevarjus laulis, teadis nimetada iga taime, mis põlluserval nina välja pistis. Võib-olla oli maal vanavanemate sahvris üks riiulgi, mida täitsid erinevad purgid pisut veidralt või hoopis mesimagusalt lõhnavate kuivatatud taimedega, mis aitasid 99 mure korral. Moodne maailm on meid loodusest aga eemale tirinud ja need teadmised hakkavad unustuse hõlma vajuma.

Kas sa aga teadsid, et juba pelgalt taimede keskel ja looduses olemine võib vähendada ärevust, luua turvatunnet ja parandada tuju? Just sellise asjani on oma uurimistöös jõudnud ühe Austraalia ülikooli teadlased. Kui meel on kurb ja igapäevarutiini stress võimust võtnud, siis tasub alati võtta ette üks mõnus pikk jalutuskäik loodusesse.

Lisaks sellele, et loodus mõjub suurepäraselt meie vaimsele tervisele, võib sealt leida ka meie füüsilisele kehale suurepäraselt mõjuvaid ravimtaimi. Meie esivanemate jaoks oli Eesti parasvöötmelise kliima niiskuses ja sügis-talvises hämaruses ainsaks tervise turgutamise viisiks juua taimeteesid ja hoida kontakti loodusega. Nii tehti kosutavat kummeliteed, et parandada seedimist, kasutati piparmünti, et rahustada keha ja meelt, või valmistati angervaksast vesitõmmist, mida tarvitada külmetushaiguste korral.

Taimedemaailm on nii tohutult rikas, et teadus ei jõua seda veel lähimate aastakümnetegi jooksul põhjalikult läbi uurida. ElBerry leedrimarjaekstraktides kohtuvad aga vanavanemate tarkused ja moodne teadus ning meie toodete hoolikalt valitud koostis ning südamega tehtud töö teeb nii suure kui väikese inimese tervisele ühe kosutava pai.