5 sammu tugeva immuunsüsteemi heaks

Jaga

Immuunsüsteem on meie keha raudsein ja teeb märkimisväärset tööd, et kaitsta meid haigusi põhjustavate mikroorganismide eest. Mida tugevam see on, seda väiksem on tõenäosus haigestuda. Kuna külmetus- ja gripihooaeg on käes, on tugev ja terve immuunsüsteem meile väga oluline. Võttes arvesse järgmist 5 väikest muudatust oma toitumisharjumustes ja igapäevarutiinis, saate tagada oma immuunsüsteemi hea toimimise.

1 – Vähenda stressitaset
Krooniline stress pärsib organismi immuunvastust, vabastades hormooni kortisooli, mis vähendab antikehade sekretoorset IgA-d, mis on meie esimene kaitseliin patogeenide vastu. Stressi kontrolli all hoidmiseks harjutage oma tavapärases rutiinis joogat, meditatsiooni või sügavat hingamist.

2 – Maga piisavalt
Uni aitab teie T-rakkudel nakkustele kinni jääda ja neid rünnata. Vähema une korral on teie T-rakud vähem “kleepuvad” ega suuda viirustega võidelda. Üldine juhis on, et maga 7–9 tundi öö jooksul. Lülita telefon välja, et saaksid segamatult puhata.

3 – Harjutuste tegemine
Tugev immuunsüsteem käib vormis olemisega käsikäes. See ei tähenda triatloni jooksmist – tegelikult võib liiga suur trennikoormus mõjuda vastupidiselt ja hoopiski immuunsüsteemi mõneks päevaks alla suruda, kuni keha taastub. Mõõdukas treening on immuunsüsteemile kõige kasulikum.

4 – Tervislik toitumine
Tasakaalustatud toitumine, sealhulgas puu- ja köögiviljade tarbimine, võivad aidata teie immuunfunktsiooni suurendada. Tasakaalustatud toitumisega on võimalik tagada põhimõtteliselt kõikide eluks vajalike vitamiinide- ja mineraalainete saamine. Kui kehas on mõne toitaine puudus, siis on ka keha vastupanuvõime haigustele nõrgem. Kui toitumises on puudujääke, võib igapäevane multivitamiinide ja mineraalainete lisamine olla hea mõte!

5 – Taimedest võib saada abi ja toetust
Mõnikord, isegi vaatamata tasakaalustatud toitumisele ja tervislikele eluviisidele, võiksite otsida täiendavat immuunsüsteemi toetust, et talvekuud mööduksid probleemideta. Immuunsuse toetamiseks on saadaval palju toidulisandeid, kuid kahjuks on vaid mõnede tõhusus teaduslikult tõestatud. Kõige lootustandvamad taimed on leedripuu ja punane päevakübar, mis teadaolevalt vähendavad külmetuse kestust ja raskust. elBerry SambuPro ja SambuStopi siirupites on mõlemad esindatud, et pakkuda teie tervisele parimat tuge.